O nas

Gospodarstwo agroturystyczne „CHATA WUJA TOMA” powstało w 2006 roku w doskonałej lokalizacji na terenie „Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierze Drawskie”. Bliskość wielu jezior oraz otoczenie przepięknych lasów czyni nasze miejsce atrakcyjnym dla szerokiej grupy turystów lubiących aktywny wypoczynek w czystym, nieskażonym środowisku, a także osób szukających oderwania się od codziennego zgiełku miasta.

Gospodarstwo położone jest w okolicy wsi Rzepczyno, 4 km od miejscowości Brzeżno, 10 km od Świdwina, 37 km od poligonu w Drawsku Pomorskim, 60 km od Kołobrzegu. Okoliczne tereny charakteryzuje bardzo niska gęstość zaludnienia, grzybne lasy i liczne jeziora w odległości zaledwie kilku kilometrów. W naszym gospodarstwie znajdą Państwo domową atmosferę, ciszę oraz spokój, co pozwala na czerpanie radości z prawdziwego odpoczynku w oderwaniu od codziennego natłoku spraw. Zapraszamy zarówno turystów indywidualnych, rodziny, jak i grupy zorganizowane, którym zapewniamy zaplecze bankietowe i rekreacyjne.

Rzepczyno położone jest w gminie Brzeżno, w powiecie świdwińskim. Wieś leży w środkowej części gminy, w odległości ok.2 km od siedziby gminy w Brzeżnie.

Rzepczyno jest wsią sołecką. We wsi atrakcją turystyczną jest pałac oraz towarzyszący mu park. Pałac w Rzepczynie został założony w połowie XIX w., a w XX w. rozbudowany. W pałacu po I wojnie światowej znajdował się szpital. Został zbudowany z cegły, na ceglano-kamiennych fundamentach. W elewacji południowej znajduje się dwukondygnacyjna weranda. W skrzydle południowym wybudowano wieżę czworoboczną. W elewacji zachodniej jest mały ganek umieszczony na filarach, do którego prowadzą schody. Pałac po wojnie ulegał ruinie. W 2007 r. odbudowano go i utworzono tu Salezjański Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Jest to placówka resocjalizacyjna dla trudnej młodzieży. Obok pałacu znajduje się zabytkowy kościółek XVII-wieczny p.w. Matki Bożej Dobrej Rady  oraz drewniana dzwonnica, w której znajduje się dzwon pochodzący z 1574, który wykonał stargardzki ludwisarz Joachim Karstede. Przy kościele zobaczyć można pamiątkowy obelisk poświęcony pamięci poległym w I wojnie światowej, mieszkańcom tych ziem. Jest to jedyny tego typu obelisk, jaki ocalał do dzisiejszych czasów w powiecie świdwińskim. W okolicy pałacu znajduje się park krajobrazowy. Park założono w XIX w., w stylu krajobrazowym. Kompozycję parku oparto na zgrupowaniach zieleni, polanach trawiastych i łąkach.  Integralną częścią parku jest układ wodny składający się z zespołu stawów zasilanych z lokalnych źródeł. Czytelny jest układ parku, w tym drogi głównej prowadzącej nad stawami oraz ścieżek wśród starodrzewia. Drzewostan parku tworzą w większości gatunki rodzime, w tym: buki, graby, klony, kasztanowce, świerk zwyczajny i jesiony. Zachowało się kilka starych drzew przy pałacu, w tym: kasztanowce, klony, osiki, robinie akacjowe, leszczyny, głogi i lilaki. Wiek drzew w większości nie przekracza 100 lat.

Źródło: https://pomorzezachodnie.travel/Poznawaj-Region-Miejscowosci/a,914/Rzepczyno

Obszar gospodarstwa to ponad 6,5 ha, na terenie których znajdują się również nasze pełne ryb stawy. Centrum gospodarstwa stanowi klimatyczna chata stylizowana na kamienny dworek z pięcioma pokojami z własnymi łazienkami oraz salą biesiadną z kominkiem.

Czekają na Ciebie:
 • Zarybione stawy

 • Miejsce na ognisko

 • Grill

 • Wędzarnia

 • Plac zabaw

 • Darmowy parking

 • Domowe jedzenie

 • Domowe nalewki

 • Własne wyroby

 • Dziczyzna

 • Wędzonki

 • Świeże powietrze, cisza i spokój

Państwa pupile mile widziane !

Masz psa, kota lub jakiegokolwiek innego zwierzaka? Zabierz go ze sobą na urlop!