Okolica

Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest w północnej części Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierze Drawskie, służącego ochronie najcenniejszej pod względem geograficznym i przyrodniczym części Pojezierza, jednakże oprócz niewątpliwych walorów wynikających z tej lokalizacji, czeka na Państwa wiele innych atrakcji.

Okolice Rzepczyna, gdzie położone jest gospodarstwo, są nie tylko atrakcyjne pod względem wypoczynku, ale znajdą tu Państwo również szereg ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Zamek Joannitów w Świdwinie. Zamek pochodzi z XIII wieku, został jednak wielokrotnie przebudowany – dzisiaj oglądać możemy efekt jego odbudowy w latach 60-tych XX wieku. Tym niemniej trzeba przyznać, że robi całkiem korzystne wrażenie. W zamkowych murach mieści się obecnie regionalny ośrodek kultury, jest też biblioteka. Dla turystów przygotowano ekspozycję muzealną, można wejść na wieżę – ceny nie są specjalnie wysokie, szczegóły znajdziemy tutaj. Dodajmy jeszcze, że w zamkowych wnętrzach urządzono też sympatyczny lokal gastronomiczny.

Brama Kamienna znajduje się niedaleko Zamku Joannitów. Została wybudowana w XIV wieku i w tamtych czasach otwierała drogę wiodącą do miasta od strony Białogardu. W przeszłości była jedną z trzech bram w murach miasta i jedyną, która przetrwała do naszych czasów. 
Brama była wielokrotnie przebudowywana. W roku 2002 wzbogacono ją o drewniane wrota autorstwa miejskiego stolarza E. M. Koczwara. Możemy również zobaczyć fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich, jak mury obronne – niestety, stosunkowo krótki fragment.

Aquapark w Świdwinie. Oprócz basenów dostępne są takie atrakcje, jak zjeżdżalnia, sztuczna rzeka, sauna, stacja masażu podwodnego. Szczegóły znajdziemy tutaj.

Parki w Świdwinie. W centrum miasta znajdziemy stosunkowo niewielki Park Solidarności. Jeżeli nie dokuczają nam jeszcze odciski – możemy wybrać się na spacer do położonego na obrzeżach Świdwina zabytkowego tzw. Dużego Parku. To właśnie tutaj znajdziemy Wieżę Bismarcka -zabytkowa wieża widokowa, niestety – ta atrakcja nie jest obecnie udostępniona dla zwiedzających. Wieża Bismarcka została wybudowana w 1911 roku. Przez lata było to miejsce, przy którym każdego roku odbywały się uroczystości z okazji urodzin kanclerza Bismarcka.

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się na Placu Konstytucji 3 Maja, w ścisłym centrum miasta. Świątynia pochodzi z XIV wieku i jest wybudowana w stylu gotyckim. Warto wiedzieć, że jej charakterystyczną wieżę oraz boczne kaplice dobudowano w XV wieku.
Kościół spłonął podczas pożarów, do jakich doszło w XVII wieku. Choć świątynię wyremontowano w 1881 roku, do ponownych zniszczeń doszło w czasie II wojny światowej. Obecny kształt budowla zawdzięcza remontowi z 1948 roku.

Warto również zobaczyć